Sjajna saradnja nesuđenog i bivšeg fudbalera Sarajeva u pobjedi Gorice

Smajlagić se upisao u strijelce

Jučer je u Novoj Gorici odigran meč 23. kola slovenačke Prve lige. Domaća Gorica je bila bolja i na kraju savladala Domžale rezultatom 2:1.

Poveli su prvi gosti i to u 53. minuti preko Nicholsona, ali je Gorica osam minuta kasnije stigla do poravnanja.

Etien Velikonja je sjajno proigrao mladog Semira Smajlagića, nekadašnjeg fudbalera FK Sarajevo, koji je s puno zamopouzdanja matirao golmana gostiju.

Zanimljivo je da se Etien Velikonja u vrijeme kada je bio član Cardiffa povezivao sa FK Sarajevo. Tačnije, špekulisalo se da bi mogao na Koševo na posudbu, ali od toga nije bilo ništa.

Ubrzo nakon gola za 1:1 Gorica je stigla i do potpunog preokreta i pobjede. Strijelac za konačnih 2:1 je bio Filipović.