Sjajno prvo i očajno drugo poluvrijeme: Visok poraz Bratstva u Banovićima

Prijateljska utakmica

E. Oštraković, foto: E. Oštraković

Danas su u Banovićima prijateljsku utakmicu odigrale ekipe Budućnosti i Bratstva iz Gračanice.

Pobjedu je nakon velikog preokreta napravila domaća ekipa, a konačan rezultat utakmice bio je 5:2 za Budućnost.

Gosti iz Gračanice poveli su sa 1:0 već u ranoj fazi utakmice, a strijelac je nakon kornera bio kapitene Bratstva, Edin Šuša.

Ubrzo nakon toga gosti su imali vodstvo od 2:0. Ponovo je bio korner za Gračanlije, a ovaj put je strijelac bio Nedim Ramić.

Do kraja prvog poluvremena Gračanlije su imale još nekoliko šansi, ali nisu uspjeli postići i treći gol.

Na poluvremenu je Nikola Nikić izvršio osam izmjena, dok je trener Budućnosti u igri ostavio najjači tim.

To je rezultiralo preokretom domaćina, kojem je malo kumovao i arbitar koji je dosudio dva jedanaesterca za Budućnost.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Dva penala dosuđena su za 1:2 i 2:2. Gol za 3:2 postigao je Trumić sjajnim šutem sa distance i već tada je bilo jasno ko će ostvariti pobjedu.

Do kraja utakmice viđena su još dva gola, te su igrači Budućnosti na kraju upisali ubjedljivu pobjedu protiv Bratstva.v