Sramotna U-21 generacija Srbije nastavlja da se bruka - EURO će pratiti putem TV-a
Mlada reprezentacija Srbije neće igrati na narednom Evropskom prvenstvu.

Sjeverna Irska slavila u Srbiji

Eldar Ganibegović

U-21 reprezentacija Srbije koju s pravom možemo nazvati sramotnom generacijom, danas je upisala novi poraz i neće igrati na predstojećem Evropskom prvenstvu.

U okviru sedmog kola kvalifikacija za U-21 Evropsko prvenstvo, selekcija Srbije danas je u Leskovcu ugostila Sjevernu Irsku. Gosti su slavili rezultatom 2:1.

Srbija je bila nešto aktivnija u prvom poluvremenu, a nagrada za to dolazi u 40. minuti kada na asistenciju Matića za 1:0 pogađa Mitrović.

Međutim, gosti s Otoka dolaze do izjednačenja, a zatim i potpunog preokreta u drugom poluvremenu.

Devenny je u 56. minuti namjestio loptu Allenu koji pogađa za 1:1.

Samo 15 minuta kasnije Devenny je ponovo u ulozi asistenta, a Farquhar glavom pogađa za potpuni preokret.

Sjeverna Irska je ovaj meč dočekala na posljednjoj poziciji grupe F, a nakon ogleda sa Srbijom je četvrta sa šest bodova.

Srbija ostaje treća s 10 poena, pet manje i utakmicu više od drugoplasirane Engleske i ako Englezi večeras odigraju makar neriješeno s Luksemburgom, a vrlo je vjerovatno da će i slaviti, Srbija ostaje i bez teoretskih šansi za Evropsko prvenstvo.

Inače, prva u grupi s maksimalnih 18 bodova je Ukrajina kojoj Srbija gostuje u septembru mjesecu, kao i Azerbejdžanu.

Kvalifikacije će Srbija završiti 15. oktobra na domaćem terenu utakmicom protiv Ukrajine.

Pamtit će Srbija ovu U-21 generaciju Srbije kao generaciju koja je doživjela jedan od najsramotnijih poraza u historiji srpskog fudbala, bilo je čak 9:1 za Englesku.