Zrinjski nedovoljno jak da izbaci Slovan: Plemići svoj put nastavljaju u Evropskoj ligi!

Nisu uspjeli proći dalje

E. Oštraković

Ekipa Zrinjskog nije uspjela ispisati historiju i proći u 3. pretkolo Lige prvaka. Utakmica je završena bez pobjednika i to nakon što se Zrinjski vratio sa 2:0, ali nisu imali snage za potpuni preokret. Utakmica je završena sa 2:2.

Svima je bilo jasno da je ispred bh. predstavnika težak zadatak jer su u prvoj utakmici poraženi u Mostaru sa 1:0.

Naravno, nadali su se igrači i navijači Zrinjskog da mogu izboriti prolaz, ali to se na kraju nije desilo.

Već u 2. minuti sjajna šansa za Slovan. Kucka je promašio prazan gol, ali i situacija u kojoj se našao bila je teška.

Prvi gol na utakmici viđen je u 4. minuti. Sam na drugoj stativi nakon kornera ostao je Čavrić koji pogađa za vodstvo Slovana.

Četiri minute kasnije bomba Lovata sa tridesetak metara, ali je Marić sjajno odbranio njegov pokušaj.

Prvi pokušaj na utakmici Zrinjski je imao u 24. minuti kada je Kožulj šutirao sa distance, ali je odbranio Borjan.

Nova sjajna akcija gostiju u 28. minuti. Bilbija je fenomenalno smirio loptu, dodao do Ćužea, ali ovaj šutira visoko preko gola.

Do kraja prvog poluvremena nije zabilježena niti jedna prilika niti pred jednim, ali ni pred drugim golom.

Jedino vrijedno spomena na otvaranju drugog poluvremena jeste to da se glavni sudija razmahao kartonima, ali sve žute dobili su gosti iz Mostara.

Čavrić je u 57. minuti izbio sam pred Marića, ali nije uspio da ga matira.

Gol za 2:0 domaći su postigli u 66. minuti. Kiš koji je ušao u igru na početku drugog poluvremena gubi loptu na sredini terena, a na kraju Zuberu postiže gol za 2:0.

Minut kasnije šutirao je Kiš, ali lopta ide pored gola.

Igrači Zrinjskog postigli su u 74. minuti gol za 2:1. Strijelac je nakon kornera bio Barišić.

Do kraja utakmice prava drama. U sudijskoj nadoknadi, tačnije u 93. minuti Ivančić pogađa za poravnanje u Bratislavi.

Ipak, nisu igrači Zrinjskog imali mnogo vremena da postignu i treći gol, te je na kraju utakmica završena bez pobjednika.

Svoj put u evropskim takmičenjima Zrinjski nastavlja u Evropskoj ligi, a protivnik će im biti poraženi iz utakmice Kopenhagen - Breidablik.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HŠK Zrinjski Moje Teme

Klicko2
Bravo Slovan!!!!Hvala vam,nek ste izbacili bh katolički klub.Fašizam nema mjesta u fudbalu.Hvalaaa
12 6
user1571956549
E hebem vas na nacionalnoj osnovi.hahahaha Idete mi na racku. Dobar rezultat Zrinje da su bogdom I pitari prosli... Jbte kratak je zivot da ga provedemo u mrznji. Mom Zelji sretno samo srcano pa kako god bude...