Očajni Everton poražen na St. Marysu

Southampton slavio

E. Oštraković

Southampton je ostvario pobjedu na domaćem terenu protiv Evertona u okviru 6. kola Premiershipa.

Gosti su bili blagi favoriti na ovom susretu, ali tu ulogu nisu opravdali na terenu, te je Southampton zasluženo slavio sa 2:0.

Oba gola viđena su u prvom poluvremenu i to u rasponu od osam minuta. Prvo je u 27. minuti za 1:0 pogodio Ward-Prowse.

Drugi gol postigao je Adams u 35. minuti, a zanimljivo je da je asistent kod oba gola bio Ings. Do kraja utakmice nije bilo golova.

Pokušali su gosti u drugom poluvremenu da se vrate u utakmicu, ali to nisu uspjeli. Čak su u 72. minuti ostali sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Digne.