Orlovi lete kući!

Švicarska ponovo kobna za Srbiju, Kamerun savladao Brazil

H. Zilić

Fudbalska reprezentacija Srbije završila je svoj nastup na Mundijalu u Kataru. Iako su Orlovi došli sa velikim ambicijama na Svjetsko prvenstvo na kraju kući idu kao posljednjeplasirana reprezentacija grupe G sa samo jednim osvojenim bodom.

Nema sumnje da će u Srbiji navijači i javnost biti razočarani, a njihovi ljubimci u trećem kolu grupe G u odlučujućoj utakmici poraženi su od Švicarske sa 2:3 i tako je Švicarska ponovo bila kobna za Srbiju.

Duel Srbije i Švicarske ponudio je totalni sepktakl. Vidjeli smo dosta prilika, preokreta, pet golova.

Povela je Švicarska u 20. minuti sa 0:1 pogotkom Shaqirija. Srbija se brzo vraća u utkamicu, a onda je potpuno preokreće.

U 26. minuti Mitrović pogađa za 1:1, da bi Vlahović lijepim udarcem u 35. minuti pogodio za 1:2.

Švicarska je u ludom poluvremenu uzvratila u finišu kada je Embolo u 44. minuti pogodio za 2:2 i rezultat prvog poluvremena.

Švicarci fenomenalno otvaraju nastavak susreta. Freuler je u 48. minuti iskristio asistenciju Vargasa i pogodio za 2:3.

Do kraja duela bilo je dosta nervoze s obje strane, Srbija je pokušavala doći do pozitivnog rezultata, Švicarska je izdržala i na kraju slavila palsman među 16 najboljih reprezentacija svijeta.

Susret je obilježilo i skandalozno ponašanje selektora Srbije Dragana Stojkovića Piksija kojeg su kamere uhvatile dok psuje protivnicima šiptarske majke, a ponašanje jedne istinske legende kakav je Piksi zgrozila je skoro sve fudbalske zaljubljenike na našim prostorima.

U drugom meču grupe svoj duel su odigrali Kamerun i Brazila.

Brazilci su u ovom meču istrčali u kombinovanom sastavu, a susret je završen rezultatom 1:0 u korist Kameruna.

Na kraju grupe G u konačnici razloga za slavlje imaju Brazilci i Švicarci.

Brazil je završio prvoplasirani u grupi sa šest bodova, Švicarska je drugopalsirana također sa šest bodova, ali Brazil ima bolju gol razliku, Kamerun je osvojio četiri boda, a Srbija jedan bod.

Grupa G, 3. kolo:

Srbija - Švicarska 2:3 (Mitrović 26', Vlahović 35'/Shaqiri 20', Embolo 44', Freuler 48')

4. Srbija     0     1     2    5:8     1

U osmini finala Brazil će igrati protiv Južne Koreje, dok će Švicarska odmjeriti snage sa Portugalom.

kaskada24
Na večerašnjoj utakmici civilizirani svijet je mogao vidjeti kakav nakaradni mentalitet imaju Srbi; Kakvi neljudski ispadi od trenera i igrača majko mila! Sramota zaista!