Spahić igrao čitav susret u poraz HSV-a

Bundesliga, sedmo kolo

S. Bošković

Schalke je bio bolji od HSV-a u sedmom kolu Bundeslige sa minimalnim rezultatom.

Slavili su gosti iz Gelsenkirchena u Hamburga sa 1:0. U sastavu domaćeg tima svih 90 minuta na terenu proveo je naš reprezentativac, Emir Spahić.

Mogli su gosti povesti nakon dvije minute igre, ali je šut glavom Di Santa sjajno odbrani domaći golman. Dominirali su gosti u prvih 45 minuta igre, ali nisu uspjeli postići gol.

Drugi dio bolje otvaraju domaćini. Holtby je dobro šutirao, ali lopta odlazi preko gola. Nakon sat vremena igre Goretzka je savršeno poslao loptu Saneu koji bez problema pogađa za 1:0.

HSV može biti zadovoljan minimalnim porazom jer su se u narednih 30 minuta nizale prilike pred njihovim golom.

Schalke je sa ovom pobjedom došao na treće mjesto, iza Bayerna i Dortmunda, dok je Hamburg ostao na sredini ljestvice.