Španci u nadoknadi ostali bez pobjede u Norveškoj
(Foto: EPA)

Kvalifikacije za EP

Fudbalska reprezentacija Španije ispustila je pobjedu u Norveškoj gdje je protiv domaće selekcije odigrala 1:1.

Crvena furija je bila bolji i kvalitetniji tim u ovom meču, ali na kraju su primili gol u petoj minuti nadoknade i ostali su bez pobjede.

Vodeći gol na meču postignut je na otvaranju drugog poluvremena. Saul Niguez je pogodio za 0:1, ali su u 95. minuti domaći dobili penal. King je precizan za konačnih 1:1.

Špancima će za plasman na Euro trebati pobjeda iz narednog meča protiv Švedske.

Upravo je Švedska odmah iza Španaca u grupi F. Ova selekcija je večeras lagano dobila Maltu na gostovanju i to sa 0:4.

Poveli su gosti u 11. minuti preko Danielsa sa 0:1, da bi ostale golove Šveđani postigli u drugom dijelu.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Larsson je zabio dva gola sa penala, a jednu loptu je u vlastitu mrežu poslao igrač Malte Agius.

Tri kola prije kraja kvalifikacija Španija ima 19 bodova, Švedska 14, Rumunija 13, a Norveška 10 bodova.