Španija pregazila Italiju, važna pobjeda Ukrajine

Kvalifikacije za SP

Veliki derbi 7. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo odigrali su večeras na Santiago Bernabeu u Madridu domaća Španija i selekcija Italije. Na kraju je Crvena furija razbila Azzurre s uvjerljivih 3:0.

Potpuno je Španija dominirala u ovom meču, a do vodstva su stigli u 14. minuti. Prekrasan gol iz slobodnjaka postigao je Isco za prednost od 1:0.

Isti igrač je u 40. minuti završio odličnu akciju za prednost od 2:0, da bi tačku na ovaj meč stavio Alvaro Morata u 77. minuti za konačnih 3:0.

U drugom duelu ove grupe Makedonija je golom Pandeva pobijedila Izrael u Haifi s 0:1.

Ukrajina je važnu pobjedu u borbi za prvo mjesto u grupi I ostvarila protiv Turske (2:0).

Oba gola za ovu selekciju postigao je Yarmolenko, pa je barem za kratko Ukrajina preuzela vodstvo ispred Hrvatske.

Vels je s 1:0 pobijedio Austriju u grupi D. Jedini gol na meču postigao je Woodburn u 74. minuti meča.