Španija tresla mrežu Lihtenštajna kad je htjela

Slavila i Italija

Španija i Italija pobjedama su otvorili kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Italijani su gostovali u Izraelu u prvom kolu grupe G, te su dosta teško, ali zasluženo došli do prva tri boda, pošto su slavili sa 3:1.

Gosti su poveli golom Pellea u 14. minuti, da bi Candreva poentriao s bijele tačke u 31. minuti za 2:0.

Samo tri minute kasnije, Ben Haim II pogađa za 2:1, a od 55. minute Italijani su igrali bez isključenog Chiellinija, no to nije poremetilo njihove planove.

Štaviše, Immobile je u 83. minuti pogodio za konačnih 3:1, a on je prethodno u igru ušao u 70. minuti umjesto Edera.

U istoj grupi sastali su se Španija i Lihtenštajn, a Furija je slavila sa visokih 8:0. Zanimljivo, gosti su gubili samo 1:0 na poluvremenu, no u drugih 45 minuta primili su čak sedam komada.

Costa je u 10. minuti zabio za 1:0, a u nastavku je postigao još jedan gol uz golove Roberta, Silve, Vitola, a na kraju je rezervista Morata dodao dva gola.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Kvalifikacije za SP, grupa G, 1. kolo:
Izrael - Italija 1:3 (Ben Haim II( Pelle 14, Candreva 31 - penal, Immobile 83)
Španija - Lihtenštajn 8:0 (Costa 10, 67, Roberto 55, Silva 59, 92, Vitolo 60, Morata 82, 84)

Albanija - Makednija 1:1 (prekid zbog kiše)