Spektakl na Anfieldu: Liverpool okrenuo Tottenham za ogromna tri boda
(Foto: EPA)

Redsi slavili protiv Spursa

Liverpool je u 10. kolu Premier lige savladao Tottenham na Anfieldu sa 2:1.

U zaista fantastičnoj utakmici Redsi su stigli do trijumfa i to nakon preokreta.

Loše je krenulo po Liverpool jer su domaći primili gol već u prvom napadu. Harry Kane se našao na pravom mjestu i pogodio je za 0:1.

Nakon primljenog gola krenula je ofanziva Liverpoola. Redale su se šanse pred golom Paula Gazzanige, no argentinski čuvar mreže je čudesno branio.

Uspjeli su Spursi da izdrže se nalete i da na odmor odu vodstvo, no u nastavku su posustali i Liverpool je stigao do preokreta.

Izjednačenje Liverpoolu donio je Jordan Henderson pogotkom za 1:1 u 52. minuti meča, a nakon niza novih šansi u 75. minuti dolazi i drugi gol.

Nakon duela Auriera i Manea sudija Anthony Taylor pokazuje na bijelu tačku. Mohamed Salah je precizan za 2:1.

Do kraja meča Tottenham pokušava doći do izjednačenja. Do njega nisu došli i ostalo je 2:1 za Liverpool.

Premiership, 10. kolo:

Liverpool - Tottenham 2:1

Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Liverpool Moje Teme

BobPaisley
...penal cist kao suza...Mane mu se uvalio ispred i iznudio penal...kontakt se vidio iz aviona...ko god kaze da nije bio penal taj je slijep...