Spektakularan preokret Mallorce protiv Deportiva i povratak u La Ligu nakon šest godina

Doigravanje za popunu La Lige

Fudbaleri Mallorce igrat će u La Ligi naredne sezone.

Jedan od najpopulranijih španskih timova je u finalu doigravanja na svom terenu savladao Deporitvo La Corunu sa 3:0 i tako se nakon šest godina vratio u La Ligu.

Deportivo je na Mallorcu stigao sa dva gola prednosti iz prve utakmice. Trebali su samo da se odbrane, ali u tome nisu uspjeli i Mallorca se vraća u La Ligu.

Poveli su domaći u 21. minuti. Fudbaler rođen u BiH Ante Budimir je prekrasno pogodio za vodstvo Mallorce od 1:0.

Ovaj rezultat se na semaforu zadržao do 62. minute kada je viđen najljepši detalj na utakmici. Seviila je spektakularno pogodio iz slobodnjaka sa 25 metara za prednost od 2:0.

Gol koji je Mallorcu odveo u La Ligu postignut je u 82. minuti. Prekrasan gol je postigao Prats za konačnih 3:0.

Naravno, po posljednjem zvižduku nastalo je veliko slavlje i Mallorcu ćemo ponovo gledati u La Ligi.