Sporting i Atalanta u sjajnoj utakmici remizirali, odluka ko ide dalje pada u revanšu

Utakmica Evropske lige

E. Oštraković

Fudbaleri Sportinga i Atalante remizirali su u prvoj utakmici osmine finala Evropske lige. Konačan rezultat bio je 1:1.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta zanimljivije od drugog, ali navijači su u svakom slučaju vidjeli dva gola na ovoj utakmici.

Domaći tim je u 17. minuti došao do prednosti od 1:0. Paulinho je postigao gol za vodstvo svog tima na ovoj utakmici.

Prvu pravu priliku gosti iz Italije imali su u 23. minuti kada je Holm probao matirati domaćeg golmana, ali stativa je je spasila Sporting.

Scamacca je dvije minute kasnije umalo izjednačio, ali i on je na kraju samo pogodio stativu. Čuvala je sreća u tim trenucima domaći tim.

De Roon je u 30. minuti sjajno šutirao sa velike udaljenosti, ali ovaj put je golman domaće ekipe fenomenalno odbranio njegov udarac.

Ipak, Atalanta je uspjela da dođe do poravnanja. Igrala se 39. minuta kada je Scamacca iskoristio grešku domaće odbrane i zabio je za poravnanje.

Tri minute kasnije ponovo Scamacca u prilici, ali ovaj put je ponovo golman Sportinga bio na visini zadatka.

Sporting se probudio u drugom poluvremenu i u 52. minuti su imali priliku preko Catama, ali Musso brani njegov pokušaj.

Lookman je u 60. minuti probao, ali je pogodio treći okvir gola za goste na ovoj utakmici.

Nevjerovatno, ali ni tu nije bio kraj pogođenim stativama jer je u 63. minuti Coates pogodio stativu, ali ovaj put za domaće.

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

Dobru priliku u 75. minuti imao je Kolašinac, ali njegov udarac ide malo pored gola domaće ekipe.

Do kraja utakmice se rezultat nije promijenio i tako je utakmica završena bez pobjednika.