Svijet je ponovo na djelu vidio maga iz Srbije, pukla petarda Orlova u generalci!
Srbija slavila u generalci protiv Bahreina. (Foto: FSS)

Pobjeda pred put u Katar

Eldar Ganibegović

Fudbalska reprezentacija Srbije je odigrala generalku pred put na Svjetsko prvenstvo i u Manami s 1:5 savladala Bahrein.

Srbija je do prednosti stigla već u osmoj minuti utakmice. Dosuđen je slobodan udarac, odgovornost preuzima Dušan Tadić i fantastično pogađa za vodstvo Orlova.

Ipak, domaći tim stiže vrlo brzo do izjednačenja. Dosuđen je penal, a siguran realizator u 15. minuti je Hilal.

Bio je to jedan od dva udarca koje je Bahrein uputio tokom cijelog susreta u okvir gola Srbije, koja je na novo vodstvo sačekala drugo poluvrijeme.

A u drugom poluvremenu je proradio tandem Tadić - Vlahović i to nakon što je fudbaler Juventusa u 46. minuti ušao umjesto Andrije Živkovića.

Igrala se 50. minuta kada je Vlahović proigrao Tadića, a ovaj efektno pogodio za drugo vodstvo Srbije na ovoj utakmici.

Gooool Srbija ponovo vodi, i sada je strelac Tadić. Oduzeli su loptu Orlovi u opasnoj zoni, Vlahović je fantastično uposlio Tadića, koji je rutinski poslao loptu u mrežu.

Posted by Srpski Orlovi on Friday, November 18, 2022

Samo minut kasnije ponovo mag Tadić na djelu - sjajna asistencija petom za Vlahovića koji pogađa za 1:3.

Gooool! Odlazi Srbija na 3:1, ovoga puta je pogodio Vlahović. Samo nekoliko minuta na terenu je bilo potrebno napadaču...

Tadića je u 60. minuti zamijenio Đuričić, koji je u 87. minuti pogodio za 4:1, a tri minute kasnije konačnih 1:5 postavlja Jović na novu asistenciju Vlahovića.

Ono što slijedi za Srbiju jeste put u Katar na Svjetsko prvenstvo, a prva utakmica ih očekuje 24. decembra protiv selekcije Brazila.

Četiri dana nakon te utakmice slijedi meč protiv Kameruna, a nastup u grupi Orlovi će završiti 2. decembra utakmicom protiv Švicarske.

Generalka pred Svjetsko prvenstvo:

Bahrein - Srbija 1:5 (Hilal 15'; Tadić 8', 50', Vlahović 51', Đuričić 87', Jović 90')