Srbiji uz dosta muke veliki bod u Lisabonu, meč obilježila povreda Ronalda

Kvalifikacije za EP

Reprezentacija Srbije gostovala je večeras u Lisabonu u drugom kolu grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a meč je završen podjelom bodova (1:1).

Srbiji je ovo bio prvi meč u kvalifikacijama, a Portugalu drugi nakon što je prije nekoliko dana odigrao 0:0 sa Ukrajinom.

Ponovo Portugal nije uspio da ostvari pobjedu, mada je obektivno bio bolji rival od Srbije, ali na kraju se morao zadovoljiti bodom.

Srbijanci su rano poveli, već u sedmoj minuti. Rui Patricio je nokautirao Gaćinovića, a Dušan Tadić zabija s bijele tačke za 1:0.

U 30. minuti nove nevolje za Portugal i povreda Cristiana Ronalda, no i bez njega je domaća selekcija uspjela da izjednači, a kasnije je imala nekoliko prilika i da dođe do potpunog preokreta.

U 42. minuti Danilo zabija eurogol za 1:1 i na kraju je taj rezultat bio i konačan. U nastavku su Portugalci bili opasniji, više su prijetili, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Portugal u kasnije gostuje Srbiji, dok će Srbija u junu na teško gostovanje u Ukrajinu.

Komentari (27)

boze dragi kakve budale pa ovo je sportski sajt kakva politika jebala vas ona...

sinida

Bravoo Srbija

Fce

Ove jadne srbende nemogu bez naših portala,kako je to žalosno u pm...ja nebi otiso na njihovu stranicu tacno kad bi me zivota kostalo

Torres9

Udjemo da vidimo kako placete nad nasim vijestima. Uopste nista nije nacionalisticki usmjereno sto kazem, ali stvarno lijepo placete nad nasim uspijehom, a ne znam zbog cega. Penal je bio za Portugal nema tu mnogo sta da se kaze, ali sudija nije svirao i sta sad. E onda vi stupate na scenu i placete kukate i naricete. A nadate se veceras nekoj sreci. Ne navijam veceras za vas ali svakako ako pobijedite treba vam cestitati. To je sportski. A sto se tice pasosa, pa majstori i Özil ima njemacki pasos pa se slika s Erdoganom idolom i to je sto posto u redu. Boli me k za vas pasos.

mikki

Bolan jesi li ti smijesan, kakvi su nasi uspjesi, srbi da placu nad nasim uspjesima, jesi li ti bolan citav, oni imaju toliko medalja u ekipnim i solo sportovima i ti kazes da srbi placu nad nasim uspjesima oj konja babo te jebo

larokblum

Stvarno nebitna utakmicaza komentiranje,najbolje bi bilo da su obadvije ekipe izgubile,u portugalu mrzim jednog igraca.a kod ovih drugih sveee...

Benjamingst

Dva penala za Portugalce nisu svirana jos se onaj peder Krstajic buni.

dadopd

Ajde Bosnje placite malo. Uzivam u ovome. Niko ne kuka bolje od vas, hajde jos malo...hahhhha...tako cete plakat i sutra navece kad vas braca Grci napune kao punjenu papriku ahhahaah

mikki

De jarane pogledaj pasoš,šta ti piše ? pa et javi nam !

Jasko91

sta da se kaze teska kradja, igraci rukama brane gol...treba biti teski lazov i reci da nije tako bilo

mer12

Ajde napisa na pocetku zatim Hajde...glumi on tkz srbina I Bosanca hehehe legendo volio bih da odu sve bivse republike na EURO da uzivamo svi... a ti sutra uzmi pasos BIH I navijaj za Grke... bolesno.

Benjamingst

Jebemo mi tebi svi mater a ti se lijepi spakujbidi za srbiju i budi srbin jer u Bosni zive bosanci.

meks01

Imaju lešinari sreće u p.m.

MirzaBarucic

Portugalu nije dosudjen cist penal a Srbiji dodijeljen sumnjiv penal iz kojeg Srbija postigla gol, bas se pitam ko je sudio tu utakmicu, iz koje je zemlje bio sudija.

Nogometas

Sudija bio iz Poljske, a zove se Mrcinjak, a i ovaj Baho bi mogao malo manje da navija za Srbiju.

meks01

Brate nisam nacionalista ,al sramota za onakvog "renomiranog" sudiju koji sudi završnice svih najjačih takmičenja da sudi včs ovako,najmanje dva penala za Portugal su bila !

Jasko91

Nogometas sudije ce da prroguraju Portugal na Euro...

Benjamingst

Bruka od sudije kako ga nije sramota sudit ovako !!!
Čistu ruku nije vidio !!!

Jasko91

jest vidio sada ce zavrsiti karijeru kao sudja, nadamo se ...

mer12

Neće jarane ,izvlačit se da nije bilo VAR-a,al gori mi je onaj linijski on mu je i javio da nije penal,ovaj je bio pokazao na penal !