Tri gola i asistencija protiv Haitija
Šta bi Argentina bez Messija? Čarobnjak iz Rosarija briljirao na La Bomboneri
Fudbalska reprezentacija Argentine pobijedila je sinoć na La Bomboneri u prijateljskoj utakmici selekciju Haitija sa 4:0, a do trijumfa je Gaučose vodio fantastični Lionel Messi.
Iako je protivnik bio za dvije klase slabiji selektor Jorge Sampaoli je od prve minute poslao vjerovatno i najjači mogući sastav. Caballero je stajao na golu, odbranu su činii Tagliafico, Fazio, Otamendi i Salvio, a u vezni red je odlučio staviti Lanzinija, Lo Celsa i Mascherana.
Napad Gaučosa predvodio je Leo Messi, a tu su još bili Angel Di Maria i Gonzalo Higuain, ali im to nije pomoglo previše u prvih 45 minuta.
Ispromašivala se Argentina u prvom poluvremenu. Dominacija im se doduše isplatila u 17. minuti kada je Messi pogodio iz penala za 1:0, ali je promašen veliki broj sjajnih šansi.
Međutim, nastavak donosi šou Lionela Messija. Zvijezda Barcelone je još dva puta zatresao mrežu protivnika i asistirao je za četvrti gol kojeg je postigao rezervista Sergio Aguero (4:0), te je večeras potpuno uništio rivala.
Interesantno je svakako da šansu za igru nije dobio Paulo Dybala koji je odavno u nemilosti selektora, ali je za razliku od Maura Icardija ipak dobio poziv za SP.
Argentina naredni pripremni meč igra protiv Izraela. Osim Messija, sinoć je ostatak ekipe poprilično zakazao u realizaciji i to će morati da poprave ako žele napraviti dobar rezultat u Rusiji.
Prijateljski meč:
Argentina - Haiti 4:0
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.