Pitate se je li ovo moguće promašiti? Jeste ako ste Raheem Sterling!

Sebičnost, a zatim i veliki promašaj

E. Oštraković

U toku je utakmica 18. kola Premiershipa između Wolverhamptona i Chelseaja, a nakon prvog poluvremena rezultat je 0:0.

Chelsea je u prvom dijelu utakmice imao apsolutnu dominaciju, stvorili su nekoliko sjajnih šansi, ali nisu uspjeli postići gol.

Najbolju priliku za to imao je Sterling u 32. minuti utakmice kada je promašio fenomenalnu priliku.

Nakon poigravanja domaće odbrane Sterling je ukrao loptu, krenuo je sam na domaćeg golmana, a imao je i dva igrača slobodna sa svoje desne strane.

Svi su očekivali da će dodati loptu desno i to bi bila mat pozicija, te bi Chelsea imao prednost od 1:0.

Ipak, Sterling je još jednom pokazao koliko je zapravo sebičan, te je odlučio da u ovoj sitauciji šutira.

Njegov udarac je odbranio golman Wolverhamptona, te je u nepovrat otišla velika prilika za goste iz Londona.