Sloboda slavila u derbiju protiv Stupčanice i približila se povatku u elitni rang

Gornji Rahić slavio protiv Tomislava

Eldar Ganibegović, foto: Esmer Oštraković

Danas smo od 16:30 pratili dvije utakmice 21. kola Prve lige FBiH, a Sloboda je u derbiju možda i sezone upisala trijumf kdo Stupčanice.

Sloboda je slavila rezultatom 1:0 u Olovu. Domaćinu su poništena dva pogotka, no krenimo redom.

Već na samom startu utakmice Ćivić se povrijedio i Nalić je na teren poslao Hadžanovića.

Igrala se 21. minuta kada je Kalesić sjajno pogodio s distance za prednost i kasnije će se ispostaviti pobjedu Slobode.

Nedugo zatim nova povreda za goste. Hadžanović je povrijedio leđa, a na teren je umjesto njega ušao Delić.

Kraj prvog poluvremena donijelo je poništen pogodak Stupčanice. Iako ofsajda nije bilo, on je dosuđen i kratko je trajala radost domaćina.

Stupčanici je poništen gol i u 90. minuti. Shuaib je pogodio, ali je napravio prekršaj nad Muminovićem, golmanom Slobode.

Sloboda tako ostaje prva s 50 bodova. Ima sada sedam više od Stupčanice koja je druga i napravio je tuzlanski tim veliki korak ka povratku u elitni rang.

Dodajmo da je Gornji Rahić s 3:1 slavio protiv Tomislava. Mehmedović je postigao dva gola, Mahmud jedan, a Carlos je u 80. minuti kod gostiju dobio crveni karton. Križan je postigao utješni gol za goste.