Stuttgart došao do jako važnog boda na gostovanju kod Werdera
Werder je nakon ovog remija ostao na devetom mjestu sa 32 boda, dok je Stuttgart osvojio jako važan bod u borbi za opstanak. Oni su sada na šesnaestoj poziciji sa isto toliko bodova.

Domaći nisu mogli do preokreta

E. Oštraković

Večeras su utakmicu 23. kola Bundeslige odigrali Werder i Stuttgart. Utakmica je završena neriješeno, rezultatom 1:1.

Iako su domaći u ovu utakmicu ušli kao favoriti, na kraju nisu uspjeli da ostvare veoma bitnu pobjedu.

Već na samom otvaranju susreta gosti preko Zubera dolaze do vodstva. Werder je pokušavao da što prije vrati stvari na početak, a to im je uspjelo u 45. minuti kada je Klaassen postigao gol za 1:1. Tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Domaći su u drugom poluvremenu dominirali na terenu ali nikako nisu uspjeli da postignu gol za preokret rezultata. Možda i najbolju šansu za pobjedu imali su u 71. minuti kada je Nuri Sahin dobro šutirao, ali je Zieler fantastično odbranio.