Stuttgart i Hoffenheim uvjerljivi, slavio i Wolfsburg

Bundseliga

U subotu su odigrani mečevi prvog kola njemačke Bundeslige.

Stuttgart je bio ubjedljiv, pošto je na svom terenu s 5:1 savladao Gr. Furth. Novi bundesligaš nije se baš proveo na ovom gostovanju.

Strijelci su bili Endo, Klement, Kempf dva puta i Al Ghaddioui, dok je jedini gol za nemoćne goste postigao Leweling tek u 93. minuti.

Hoffenhem je na gostovanju kod Augsburga slavio s visokih 4:0. Bruun Larsen, Adamyan, Rutter i Rudy su bili strijelci.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Golom Weghorsta je Wolfsburg minimalno pobijedio ekipu Bochuma, koja se naon dugo vremena vratila u Bundesligu.

Jedini duel bez golova odigrali su Bielefeld i Freiburg. Ermedin Demirović je kod gostiju ušao u 85. minuti.