Sunderland "tricom" ispratio Newcastle
EPA

Premier League, 10. kolo

U susretu 10. kola engleskog Premiershipa Sunderland je na domaćem terenu savladao Newcastle sa 3:0.

Prvi pogodak u Tyne-Wear derbiju viđen je tek u 45. minuti. Sudija Madley je nakon prekršaja Coloccinija u šesnaestercu pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Johnson za veliko slavlje među navijačima Sunderlanda.

Domaći su u nastavku uspjeli, tačnije u 65. minuti, uspjeli udvostručiti prednost preko Jonesa, da bi potom konačnih 3:0 i prvu ovosezonsku pobjedu Sunderlanda ovjerio Fletcher četiri minute prije kraja utakmice.

Sunderland je ovim trijumfom zauzeo 18. poziciju sa šest osvojenih bodova, koliko ujedno ima i Newcastle.