Sušićev Evian se provukao u Kupu

Nakon produžetaka prošli dalje

Evian kojeg s klupe vodi bivši bh. selektor Safet Sušić prošao je u narednu fazu Kupa Francuske.

Evian je imao dosta problema u gostima kod Annecyja, trećeligaša, ali je uspio nakon produžetaka proći u šesnaestinu finala Kupa.

Keita je nakon nešto više od pola sata igre doveo Evian u prednost na ovom teškom gostovanju, ali je domaćin u završnici prvog dijela izjednačio na 1:1. Pogodio je Dechene.

U nastavku su mreže mirovale, pa se moralo igrati dodatnih pola sata. Keita je s penala u 95. minuti svojim drugim golom donio novo vodstvo Evianu.