Švedska savladala Dansku

Prva utakmica baraža za EP

Endin Čaušević

Reprezentativci Švedske na domaćem terenu savladali su Dansku u prvoj utakmici baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Šveđani su slavili sa 2:1, a gol su primili u samom finišu utakmice. Domaći su do vodstva stigli u posljednjim sekundama prvog poluvremena kada je mrežu Danaca zatresao Forsberg na asistenciju Lustiga.

Drugi gol postigli su u 50. minuti sa bijele tačke, a strijelac je bio Zlatan Ibrahimović.

I kada su svi očekivali da Šveđani utakmicu privedu kraju i sa dva gola dočekaju revanš Danci su se vratili u meč. Poulsen je asistirao, a na gol zlata vrijedan za Dansku postigao je Jorgensen.

Šveđani na kraju mogu biti sretni sa pobjedom, jer su Danci do kraja utakmice imali nekoliko ozbiljnih prilika za izjednačenje.

Revanš utakmica igra se za tri dana u Danskoj.