Tahirović na debiju očarao navijače Ajaxa: "On je spoj Kimmicha, Yaye Tourea, Rodrija i De Jonga..."

Pljušte pohvale sa svih strana

Esmer Oštraković

Ekipa Ajaxa jučer je odigrala prijateljsku utakmicu protiv Šahtara, te su ostvarili pobjedu od čak 3:0.

Svoj debi na ovoj utakmici za Ajax je imao reprezentativac Bosne i Hercegovine, Benjamin Tahirović.

On je odigrao prvo poluvrijeme na ovom susretu, te je ostavio jako dobar dojam i svidio se navijačima svog novog tima.

Sva tri gola Ajax je postigao u prvom poluvremenu, a začetnik drugog gola bio je upravo Benjamin Tahirović.

Oduzeo je Tahirović loptu pred golom Šahtara, a na kraju je njegova ekipa postigla gol. Strijelac je bio Bergwijn.

Veliki broj pohvala je nakon utakmice dobio reprezentativac Bosne i Hercegovine od strane navijača Ajaxa.

Smatraju navijči Ajaxa da će Tahirović biti veliko pojačanje za njihov tim i da donosi sigurnost u vezni red.

Vide ga kao člana prve psotave, a bili su poprilično zadovoljno onim što su vidjeli u 45 minuta kojih je odigrao.

"Benjamin Tahirović ima dribling Frenkieja (De Jonga), dodavanje Kimmicha, defanzivne kvalitete Casemira i Rodrijev IQ. Sve to dolazi s fizičkim profilom Yaye Tourea. Bit će velikan", napisao je jedan navijač Ajaxa.