Pukki "zaledio" Kazahstance: Šta pobjeda Finaca znači za Bosnu i Hercegovinu?

Siguran trijumf u gostima

Finska je u prvom susretu današnjeg programa kvalifikacione grupe D u gostima pobijedila Kazahstan sa 0:2.

Finci su odigrali jedan veoma dobar meč. Od početka do kraja su bili bolji rival. Djelovali su disciplinovano u fazi odbrane te veoma opasno po protivnički gol.

Junak trijumfa bio je najbolji igrač ekipe Teemu Pukki koji je bio dvostruki strijelac. Mrežu je tresao u finišu prvog i na početku drugog poluvremena.

Drugim golom iz 48. minute kojeg možete pogledati ovdje Pukki je stigao do cifre od 33 pogotka u nacionalnom timu te postao najbolji strijelac u historiji reprezentacije.

Inače, popularne Sove su imale nekoliko dobrih šansi da slave i ubjedljiviju pobjedu te dodatno poprave gol-razliku što bi moglo odlučiti u slučaju istog broja bodova, ali se nisu proslavili.

U 88. minuti je idealnu poziciju imao Jensen, izašao je sam pred protivničkog golmana, ali je šutirao iznad prečke.

S ovom pobjedom Finska je stigla do osam bodova te se probila na treće mjesto u grupi. Do kraja kvalifikacija ima da odigra gostujući meč sa Bosnom i Hercegovinom te domaći susret protiv Francuske.

Pobjeda Finske protiv Kazahstana u suštini ne mijenja previše stvari za Zmajeve kojim će i dalje biti dovoljne dvije pobjede u tri preostala susreta da izbore baraž.

Uoči meča Ukrajina - BiH (20:45) stanje na tabeli je sljedeće: Francuska je vodeća sa 12 bodova iz šest mečeva, Ukrajina i Finska imaju po osam bodova iz šest utakmica, BiH ima šest bodova iz pet utakmica, a Kazahstanci tri boda iz sedam utakmica.