
Ronaldo pokazao drskost
Dan kada je Henry "podvio rep" pred mlađahnim Ronaldom: Francuz je dobio što je tražio
Mladi Cristiano Ronaldo svojevremeno je Thierryju Henryju, stadionu Highbury i cijelom Premiershipu pokazao da je poseban.
Bilo je to 2005. godine, a 19-godišnji Ronaldo je igrao za Manchester United protiv starog rivala Arsenala kada je između ova dva kluba svaki meč bio na ivici.
Desilo se to jeku rivalstva Roya Keanea i Patricka Vieire, a slučajnost je da se radi o čak istaoj utakmica koju su par sukobio u tunelu prije početka utakmice.
"Vidjet ćemo se vani", urlao je Roy Keane Vieiri.
Što je sigurno i učinio, s obzirom na to da je United izašao kao pobjednik tog dana sa rezultatom 2:4.
Ali navijači Uniteda nisu morali nužno zahvaliti Keaneu za teško izborenu gostujuću pobjedu u Londonu.
Oglasi
Previše samouvjeren portugalski fudbaler je počeo sa "uznemiravanjem" igrača Arsenala od početka, čak se u jednom trenutku sukobio s legendom poput Henryja.
Francuz ga je potapšao po glavi, a nakon toga se CR unio ofanzivcu Topniku u lice te mu zaprijetio prstom da ga ne dodiruje.
[twitter]https://twitter.com/HardManUtdVids/status/1561685694870724609[/twitter]
Uprkos što su su mu neprestano zviždali i čak su ga gađali predmetima s tribina, još uvijek je imao hrabrosti ušutkati domaću publiku nakon što je u drugom poluvremenu postigao dva gola pored Jensa Lehmanna.
Tada je Ronaldo pokazao da će biti čovjek za velike stvari što je potvrdio u narednih 15-ak godina kada je izrastao u najvećeg fudbalera u historiji.