Topnici u finišu razbili Čekićare, Stoke jako blizu ispadanja

Premiership, 35. kolo

Arsenal je u londonskom derbiju savladao ekipu West Hama sa 4:1 u utakmici koja je ostala u sjenu teže povrede egipatskog veznjaka Mohameda Elnenyja.

Prvi meč po objavi odlaska Arsenea Wengera sa klupe na kraju sezone donio je dosta interesantan duel, a slavlje domaćih je pokvarila teška povreda koju je u finišu prvog dijela zadovio Mohamed Elneny i on je uplakan na nosilima iznijet sa terena.

Prvo poluvrijeme ovog duela nije donijelo pogotke, ali ih je zato u nastavku postignuto čak pet..

Arsenal je poveo u 51. minuti. Radost domaćim navijačima donosi Nacho Monreal, da bi u 64. minuti Marko Arnautović izjednačio rezultat na 1:1.

Ipak, Čekićari su poklekli u samom finišu kada su primili još tri gola. Prvo je u 82. minuti Aaron Ramsey pogodio za 2:1, da bi tri minute kasnije na 3:1 povećao Alexandre Lacazette.

Isti igrač je u 89. minuti postavio konačan rezultat meča od 4:1.

Ekipa Stokea nalazi se na korak od ispadanja iz Premiershipa. Danas su na svom terenu odigrali 1:1 protiv Burnleyja i u jako teškoj su poziciji pred posljednja tri kola gdje će im biti potrebne vjerovatno tri pobjede za opstanak.

Ndiaye je Stoke doveo u prednost golom u 11. minuti, ali je Barnes u 62. minuti postavio konačnih 1:1.