TOŠK slavio protiv Bratstva

Prva liga FBiH

Eldar Ganibegović

U posljednjoj utakmici 26. kola Prve lige FBiH TOŠK je nakon preokreta rezultatom 2:1 slavio protiv Bratstva.

Gosti iz Gračanice poveli su preko Smajića u 20. minuti utakmice. Kujundžić je bio asistent.

Raduju se i domaći tri minute kasnije, ali kratko. Poništen je pogodak Dizdarevića.

Igrala se 36. minuta kada je TOŠK stigao do izjednačenja. Spahić je pogodio poslije kornera.

Samo dvije minute kasnije potpuni preokret. Nuhanović je u očaj bacio goste.

Isti igrač je imao veliku priliku u 51. minuti da odvede domaće do vodstva od 3:1, ali je promašio.

Imao je TOŠK do kraja još dvije dobre preko Ramireza, ali rezultat se nije mijenjao.

Ovom pobjedom TOŠK je skočio na 12. mjesto s 30 bodova. Bratstvo je prekinulo niz pobjeda i ostaje treće s 43 poena.

Sljedeće kolo TOŠK-u donosi novi domaći duel i to protiv kakanjskog Rudara, dok će Bratstvo u Gračanici ugostiti Simm Bau.