Arsenal gazi ka tituli, ali o bruki Llorisa će se pričati mjesecima
Arsenal je sada definitivno glavni kandidat za titulu prvaka Engleske.

Topnici slavili u londonskom derbiju

Eldar Ganibegović

Arsenal ozbiljno korača ka titulu prvaka Engleske. Danas su izabranici Mikela Artete u jednom od derbija dvadesetog kola Premier lige s 0:2 slavili na gostovanju kod Tottenhama.

Prvu šansu Arsenal je imao u sedmoj minuti. Nketiah je imao odličnu priliku, no Hugo Lloris je sjajno odbranio.

Nakon toga uslijedio je veliki kiks francuskog golmana. Saka je prošao po strani i ubacio, a Lloris katastrofalno reagovao i postigao autogol. To možete pogledati ovdje

Ramsdale je nedugo zatim odbranio gol Arsenala kada je spriječio Sona da zabije i izjednači.

Igrala se 25. minuta kada je Partey mogao da udvosturči vodstvo Arsenala, no njegov udarac završio je na stativi gola domaće ekipe.

Što se nije desilo u 25., jeste u 36. minuti. Odegaard je prihvatio loptu i s distance postigao sjajan gol.

Drugo poluvrijeme sjajno je otvorio Tottenham, imao nekoliko dobrih pokušaja, no do gola jednostavno nisu mogli.

Kasnije se situacija na terenu "smirila", te je Arsenal upisao još jednu veliku pobjedu i približio se tome da po prvi put nakon 2004. godine postane prvak Engleske.

Nakon ove utakmice Arsenal je vodeći na tabeli i ima 47 bodova, dok je drugi Manchester City i ima osam manje te ozbiljno zaostaje za izabranicima Mikela Artete.

Što se Tottenhama tiče, njih ovaj poraz udaljava od Lige prvaka. Nalaze se na petom mjestu s 33 boda, pet manje od Manchester Uniteda i Newcastlea.

U narednom kolu Arsenal dočekuje Manchester United, dok će Tottenham u goste kod još jednog gradskog rivala, Fulhama.

Premiership, 20. kolo:

Tottenham - Arsenal 0:2 (Lloris 14' (AG), Odegaard 36')

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Arsenal Moje Teme

nakopitam
Pokazatelj koliko slaba je ova samoprozvana najjaca liga. Ovi bi npr u Italiji bili u sredini tabele. Pojeli bi ih Zabari taktikom. U Spanskoj ligi Arsenal bi bio pri dnu tabele, nebi ispali ali bili bi ispod 12 mjesta.
2 8
DOKTOR_GAZ_
IGRA AR567ALA trenutno je sasvim ok, te ne treba da VAS IZNENADI, ako par kola prije kraja osiguraju 5 mjesto..