Tottenham deklasirao u gostima Aston Villu i iskoristio Arsenalov kiks

Son briljirao s tri gola

E. Čaušević

Tottenham je večeras u gostima deklasirao Aston Villu sa 4:0 u meču 32. kola Premiershipa.

Tottenham je na Villa Parku lakše od očekivanog došao do tri boda i maksimalno iskoristio kiks Arsenala i povećao prednost u borbi za Ligu prvaka.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i poveli su već u trećoj minuti meča kada je Son pogodio za 1:0.

Do drugog gola Tottenham dolazi u 50. minuti. U centru pažnje bio je Kuluševski koji sjajno pogađa za 2:0. Nakon toga na scenu je ponovo stupio danas fantastični Son.

Son je u 66. minuti zabio pogodak za 3:0, da bi samo pet minuta kasnije postigao hat-trick i postavio konačnih 4:0.

Tottenham je ostao četvrti i ima 57 bodova, dok je Aston Villa na 12. mjestu i ovo je za ekipu Stevena Gerarda čak četvrti poraz u nizu.