Tottenham razbio Southampton

Trijumf Spursa

Fudbaleri Tottenhama pobijedili su na gostovanju Southampton s 4:1 u susretu 18. kola engleske Premier lige.

Spursi su odigrali dosta dobar meč i na kraju su osvojili tri boda, no nije dobro počelo po njih, jer je Virgil van Dijk nakon dvije minute igre glavom pogodio za vodstvo domaćeg tima od 1:0.

Do izjednačenja Spursi stižu u 19. minuti. Dele Alli je pogodio za 1:1, a ponovo je gol postignut glavom.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 52. minuti Harry Kane pogodio za 2:1 i treći gol glavom.

Priliku za Tottenham da riješi meč u 58. minuti propustio je Kane. Dosuđen je penal, Redmond je isključen, a Kane je promašio kompletan gol.

Ipak, to nije koštalo goste, koji su do kraja preko Sona i Allija došli do ovjere trijumfa za konačnih 4:1.

Spursi su sada na petom mjestu sa 36 bodova, dok je Southampton osmo sa 24 boda.