Tottenhamu samo bod na Vitality stadionu

Loša utakmica u predgrađu Bournemoutha

Večeras je na svom stadionu Vitality (Dean Court) u okviru 34. kola Premiershipa Bournemouth ugostio Tottenham i uspio izvući bod pošto je utakmica završena rezultatom 0:0. Ne samo da su Trešnjice izvukle bod, već su bile blizu da u samom finišu slave pobjede.

Tottenham je bio favorit protiv Bournemoutha koji je bio u užasnoj seriji poraza do ovog meča, ali se ne može reći da su Mourinhovi izabranici zaslužili puno više od boda na Vitalityju.

Prvo uzbuđenje na meču je viđeno u šestoj minuti kada su Pijetlovi tražili penal, ali je VAR zaključio da nema osnova za najstrožiju kaznu.

Mogao se vidjeti tu i tamo neki opasniji napad. Ipak, ne može se reći da je prvo poluvrijeme zadovoljilo ukuse ljubitelja fudbala koji su gledali utakmicu.

A nije bilo posebno zanimljivo ni u nastavku.

Početak prvog dijela je donijelo tešku povredu Adama Smitha koji je u kratkom periodu dobio dva udrarca u glavu i ostao bez svijesti. On je ubrzo nakon toga zamijenjen.

Uspavanku u drugom dijelu je poremetio gol Calluma Wilsona iz 90 minute. Sjajni napadač Bournemotuha je zatresao mrežu gola Tottenhama, ali je nakon intervencije VAR-a gol za pobjedu domaćih poništen zbog igranja rukom Kinga koji trenutak ranije.

Utakmica je zbog ukazivanja pomoći Smithu produžena čak 12 minuta. U sudijskoj nadoknadi je viđena možda i najbolja šansa na utakmici, kada je Harry Wilson istrčao jedan na jedan sa Llorisom, ali je Francuz spasio Tottenham.

Do kraja je tako ostalo 0:0.

Za Borunemouth je ovo bod koji mu daje nadu za opstanal. Trešnjice su sada na 18. poziciji sa 28 bodova, tri boda daleko od prvog tima iznad crte.

Tottenham je eventualnom pobjedom mogao prići bliže plasmanu u Ligu Evrope. Ovako ostaje deveti sa 49 bodova.