Foto - Screenshot

Lagana pobjeda Parižana

Teme:

PSG je u 5. kolu Ligue 1 kao gost savladao ekipu Toulousea s 3:0.

Francuski prvak je naravno ušao kao veliki favorit u ovaj meč. Na kraju su bili nešto manje napadački raspoloženi, ali su došli do zaslužene pobjede.

Lionel Messi ima velike zasluge za to. Nije Argentinac postigao pogodak, no upisao je dvije sjajne asistencije.

Na prvi pogodak u utakmici čekalo se do 37. minute. Messi je fenomenalnom loptom uposlio Neymara, a Brazilac lagano pogađa za 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 50. minuti PSG doslovno završio priču oko pobjednika u ovoj utakmici.

Lijepa je to akcija Parižana bila. Verratti je proigrao Messija na lijevoj strani, ovaj ulazi u kazneni prostor i odigrava loptu do Mbappea koji postiže gol za 2:0.

Tačka na utakmicu na Municipal stadionu stavljena je uprvoj minuti nadoknade. Juan Bernat pogodio je za konačnih 3:0.

PSG se tako vratio na pobjedničke staze nakon remija s Monacom. Parižani su prvi na tabeli s 13 bodova, koliko ima i Lens.

Parižanima sada slijedi duel na gostovanju kod Nantesa, a zatim i duel Lige prvaka s Juventusom.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Ligue 1, 5. kolo:

Toulouse - PSG 0:3

YouTalkinToMe
I ko nije gledao kada vidi da messi nije dao gol, reći će da je loš a on u svakoj tekmi po 5-6 zicera namjesti saigračima.