Ni dva penala Višćinom timu nisu pomogla: Hadžiahmetović sjajnom asistencijom donio bod Konyasporu
Hadžiahmetović upisao drugu asistenciju ove sezone.

Turska Superliga

E. Ganibegović

Četiri gola vidjeli smo u remiju Trabzonspora i Konyaspora u Turskoj. Nastupila su dva bh. reprezentativca, a jedan je na kraju bio junak svog tima.

U okviru 13. kola turske Superlige prvak Trabzonspor i Konyaspor remizirali su 2:2.

Ibrahim Šehić je u prvom poluvremenu dva puta vadio loptu iz mreže i to nakon penala.

Domaći tim je u vodstvo u 14. minut i doveo grčki internacionalac Bakasetas pogotkom s 11 metara.

Novi penal za Trabzonspor samo 13 minuta kasnije, a ovaj put je Šehića savladao Trezeguet.

Konyaspor je uspio da stigne do jednog gola u prvom dijelu i to u osmoj minuti nadoknade, a strijelac je bio Diouf.

Isti igrač postiže gol i za konačnih 2:2 u 54. minuti, a sjajnu asistenciju upisao je bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović.

Gosti su meč završili s igračem manje s obzirom na to da je u 82. minuti Ikpeazu dobio drugi žuti karton.

Šehić i Hadžiahmetović su kod Konyaspora odigrali po 90 minuta, dok Edina Višće kod Trabzonspora još uvijek nema zbog povrede ruke.

Za Hadžiahmetovića je današnja asistencija bila druga u sezoni u ligi, a još uvijek čekamo na njegov prvi gol.

Poslije ove utakmice Trabzonspor je sedmi s 22 boda, dok je Konyaspor mjesto ispod s bodom manje.

Koliko je liga izjednačena govori i podatak da prvoplasirani Fenerbahce ima samo četiri boda više od Trabzonspora.

U narednom kolu će Konyaspor u goste kod Kayserispora, dok će Trabzonspor gostovati kod Ankaragucua našeg Nihada Mujakića.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Turska Superliga, 13. kolo:

Trabzonspor - Konyaspor 2:2 (Bakasetas 14' (P), Trezeguet 27' (P); Diuof 45+8', 54')