Travnik protutnjao kroz Hadžiće, GOŠK do pobjede u nadoknadi

Uvjerljiva pobjeda Vezira

S. Grebović

Sa današnje četiri utakmice kompletirano je 16. kolo Prve lige Federacije BiH.

Radnik je u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva u Hadžićima ugostio Travnik koji mu je nanio uvjerljiv poraz.

Prvu kakvu takvu priliku vidjeli tek u 20. minuti kada je Travnik zaprijetio preko Vujice.

Malo nakon toga Veziri dolaze do gola i to preko Čatića koji se ove zime vratio iz Veleža u svoj klub. Tim se rezultatom otišlo na odmor.

Travničani su i u nastavku bili bolji rival, stvarali su šanse, a do novog gola su došli u 58. minuti kada je pogodio Vardo.

Na visokih 3:0 povisio je Vujica u 67. minuti, a sve što su domaći uspjeli uraditi do kraja bio je gol Ragipovića 15 minuta prije kraja meča.

Konačnih 4:1 postavio je Vrebac u sudijskoj nadoknadi meča.

Prva liga Federacije, 16. kolo:

Radnik - Travnik 1:4

FK Radnik: Mudželet, Kovačević, Ramić, Fejzić, Šljivar, Jašarević, Kazić, Vladavić, Mešić, Mešanović, Kotarević.

NK Travnik: Vasilj, Stanić, Brljak, Tabaković, Vardo, Čatić, Silajdžija, Vujica, Baltić, Torlak, Fazlić.

U drugoj utakmici na jugu naše države, tačnije u Gabeli, snage su odmjerili GOŠK i Jedinstvo.

Na stadionu Perica Pero Pavlović viđen je dosta tvrd meč bez puno prilika. Domaći su bili za nijansu bolji u drugom dijelu, a do gola su stigli u sudijskoj nadoknadi meča kada je pogodio Haračić.

Tako su Gabeljani upisali vrijedna tri boda koja im u nastavku prvenstva mogu puno značiti.

GOŠK - Jedinstvo 1:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK GOŠK: Lukač, Ramljak, Tipurić, Peko, Jusufbašić, Savić, Glibo, Haračić, Rizvanović, Hajdarević, Šantić.

NK Jedinstvo: Jamaković, Kolenda, Mujagić, Midžić, Ibrišimović, Pendek, Hadžić, Bandić, Čizmić, Panjeta, Adilović.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: