Trećeligaš u četvrtfinalu, Mainz eliminisao Stuttgart

DFB pokal, osmina finala

U terminu od 18:30 sati odigrane su dvije utakmice osmine finala DFB Pokala.

Najveće iznenađenje priredio je trećeligaš Paderborn, koji je na domaćem terenu bio bolji od Ingolstadta s minimalnih 1:0, a ključni momenat na utakmici se dogodio u 56. minuti.

Strijelac jedinog pogotka na Benteler Areni bio je Ben Zolonski kojem je asistirao Srbeny.

U četvrtfinale se plasirao i Mainz, koji je nakon preokreta eliminisao Stuttgart pobjedom od 3:1.

Prvi je poveo Stuttgart golom Gentnera u 42. minuti, a nakon što se pri rezultatu 1:0 otišlo na odmor, uslijedio je veliki preokret gostiju u drugom poluvremenu. U 62. minuti je izjednačio Berggreen, da bi Mainz u nastavku preko Dialloa i Serdera postigao još dva pogotka za, ispostavit će se, konačnih 3:1.

Večeras igraju još Nurnberg i Wolfsburg, te Schalke i Koln.