Trijumf Tottenhama, konačno pogodio i Kane

Premier liga

Tottenham je u meču 6. kola engleske Premier lige slavio s 2:1 u Brightonu.

Tottenham je poslije dva poraza konačno stigao do pobjede i to na gostovanju kod uvijek nezgodnog Brightona.

Napokon je proradio i Harry Kane, pa makar i s bijele tačke. On je u 42. minuti bio siguran nakon što je Trippier iz slobodnjaka izborio slobodni udarac.

U 76. minuti je Erik Lamela na fin centaršut Rosea povisio na 2:0, a tek je u 93. minuti Knockaert zabio utješni pogodak za Brighton.

Spursi su sada peti sa 12 bodova, šets manje od vodećeg Liverpoola, dok je Brighton 13. sa pet bodova.