Trumić junak Budućnosti, Samardžić Jedinstva!

Prva liga FBiH

U jednom od derbija kola Budućnost je ugostila GOŠK, a na kraju je domaća ekipa slavila sa minimalnih 1:0.

Jedini pogodak postigao je Eldin Trumić sa penala u 24. minuti.

U nastavku tvrda utakmica, bilo je prilika, ali mreže se više nisu tresle. Banovićani su tako došli do treće pobjede, a GOŠK upisao čak peti poraz i ostao na samom dnu tabele sa komšijama HNK Čapljina. Loša transfer politika ovog ljeta koštala je Gabeljane koji ne pamte ovako užasan start u sezonu.

No description available.

Uzbudljivo je bilo i na Piroti. Jedinstvo je pod trenerskom palicom Damira Beće slavilo protiv do sada neporaženog Travnika.

Vezirima koji su propustili veliki broj šansi presudio je rezervista Sinan Samardžić pogotkom u 54. minuti, a prethodno je ušao u 46. minuti. Asistent je bio Armin Bešagić.

Domaći imaju za čime da žale, no gosti su pokazali da su ozbiljan kandidat za sami vrh tabele.