Čudno ili ne: Nakon Fenera, neočekivan poraz i Galatasaraya

Turski kup donio iznenađenja

Samir Mlaćo

Sa susreta turskog Kupa dolazi još jedan veoma 'čudan' rezultat.

Nakon što je Fener poražen od Ankaragučua sa čak 3:0, te se oprostio od Kupa, ista sudbina sada je zadesila i ljutog rivala Galatasaraya.

Naime, Galata je danas ugostila Karagumruk i bila apsolutni favorit. Gosti niko nije davao šanse za pobjedu, no na kraju su se radovali.

Poveo je Karagumruk već u šestoj minuti, a taj rezultat je stajao na semaforu do same završnice.

Domaćin nije uspio da izjednači i vrati se u meč, ali uspjeli su gosti postići još jedan pogodak i to u samoj završnici. Šest minuta prije kraja Mendes na asistenciju Mora završava posao.

Galata je tako upisala poraz, namjeran ili ne, najbolje znaju nogometaši ovog kluba.

Podsjetimo, Fenerbahče je poražen od Ankaragucua sa 3:0 i tako je ostao bez polufinala.

Velika je bitka za prvaka, pa su dva velikana očigledno Kup odlučila ostaviti po strani.

Trenutno Galatasaray ima dva boda prednosti nad Fenerom i sve u svojim rukama, no situacija se naravno može brzo promijeniti.

Za vikend Fener gostuje kod Hatayspora, dok Galatasaray ide u derbiju na megdan Bešiktašu.