Nevjerovatan rezultat u našoj grupi: Francuzi su ponizili protivnika i zgadili im fudbal

Iskalili ljutnju nakon loše predstave na Grbavici

Haris Zilić

Nastavljene su i kvalifikacije za EURO U21. Reprezentacija Bosne i Hercegovine bila je slobodna ovo kolo, ali u našoj grupi odigrane su dvije utakmice gdje je viđeno čak deset golova.

Duel u Grenobleu će se dugo pamiti, Francuska je ponizila Kipar i slavila rezultatom 9:0 i vjerovatno Kipranima ogadila fudbal.

Prije nekoliko dana na Grbavici su jedva slavili 2:1 golom u 94. minuti protiv naše selekcije, a večeras su ljutnju iskalili na nesretnom Kipru.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 4:0 za Francuze i bilo je jasno da se Kipranima piše loše večeras.

Klimuendo je postigao dva gola u prvom poluvremenu, Akilouche jedan, a autogol je postigao Antoniu.

U nastavku "petarda" u mreži Kipra. Pogađali su Cherki i Tel po dva puta, u strijelce se upisao i Matsima.

U drugom meču naše grupe Slovenija je sa minimalnih 1:0 savladala Austriju.

Lider grupe je Francuska sa devet bodova iz tri odigrana susreta, Slovenija također ima devet bodova, ali iz četiri odgirane utakmice.

Austrija je ne četiri boda iz tri utakmice, dok Kipar iz tri utakmice ima jedan bod i gol razliku 1:13.

Fenejraš grupe nažalost je reprezentacija Bosne i Hercegovine sa tri poraza na startu kvalifikacija.

U novembru, tačniije 17. novembra gostujemo na Kipru i to će biti prilika da upišemo prve bodove.