Jedan od najbržih golova ikada u Seriji A i lijep pogodak Muriela u remiju Udinesea i Atalante

Serie A

S. Grebović

U zaostaloj utakmici 10. kola italijanske Serije A Udinese i Atalanta podijelili su bodove odigravši neriješeno 1:1.

Domaćima su trebale samo 23 sekunde da zatresu mrežu protivnika. Sjajno je po desnoj strani probio Roberto Pereyra nakon asistencije Lasagne i lagano matirao golmana Gollinija. Taj gol pogledajte OVDJE.

Nakon početnog šoka izabranici Gian Pieroa Gasperinija su se konsolidovali i brzo uspostavili terensku inicijativu. Stvarali su šanse, a jednu od njih su iskoristili i to u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Fenomenalni Luis Muriel je napravio solo prodor, prošetao se kroz odbranu Udinesea i poravnao rezultat. Gol pogledajte OVDJE.

I u nastavku su gosti iz Bergama bili bolji rival, ali do drugog gola i pobjede nisu uspjeli doći pa je ostalo 1:1.

Atalanta je tako ostala na šestoj poziciji sa 33 osvojena boda, dok je Udinese na 15. mjestu sa 17 poena na svom kontu.