Kante majstorski, Mount lagano, a Sterling ne može bez komplikacija

Chelsea pobijedio Udinese

Teme:

Chelsea je u prijateljskom meču na Dacia Areni u Udinama savladao Udinese rezultatom 3:1.

Tri od četiri pogotka u ovom meču postignuta su u prvih 45 minuta, a Chelsea je do prednosti došao u 20. minuti. N'Golo Kante je povukao loptu i zatim je preciznim udarcem matirao domaćeg golmana za prednost Plavaca od 1:0.

Londonski tim vodstvo je pvoećao u 37. minuti meča. Raheem Sterling je uz dosta sreće uspio vlastiti odbitak poslati u mrežu za prednost od 2:0.

Udinese se u utakmicu vraća pet minuta kasnije. Za rezultat poluvremena od 2:1 pobrinuo se Gerard Deulofeu.

Tek u 90. minuti meča viđen je novi pogodak na ovom meču. Mason Mount je pogodio za konačan rezultat susreta od 3:1.