Žuta podmornica još će više požutjeti, ali od muke - Villarreal ispao od trećeligaša!
Villarreal nakon penala ispao od Unionistasa.

Pukla bruka u Španiji

E. Ganibegović

Imamo do sada najveće iznenađenje u 2024. godini kada je fudbal u pitanju. Villarreal je ispao od iz Kupa kralja i to od španskog trećeligaša.

Unionistas će igrati osminu finala španskog Kupa Kralja. Ovaj trećeligaš danas je nakon penala izbacio Villarreal.

U regularnih 90 minuta susreta bilo je 1:1. Villarreal je poveo preko Akhomacha u 82. minuti, da bi samo pet minuta kasnije iz penala izjednačio Planas.

Pošto golova u dva produžetka nije bilo, timovi su pristupili izvođenju penala. Tamo se bolje snašao domaći tim.

Moreno je u drugoj seriji promašio kod gostiju, no u četvrtoj je za domaće promašio Planas, dok su svi ostali pogađali.

Sve do osme serije. Tada je Kiko morao pogoditi da se ide u devetu seriju, ali fudbaler Villarreala se obrukao.

Kiko je uzeo zalet, šutirao, ali visoko preko gola. Mali stadion je eksplodirao od sreće. Pogledajte.

Nije da je Villarreal nešto dominirao ni u polju. Domaći tim je čak imao veći posjed lopte (52-48%), a imao je i više udaraca (14:13).