Uspješan start jesenjeg prvaka: FK Olimpik nadigrao Slaven na Otoci

Po jedan pogodak u oba poluvremena

S. Mlaćo, foto: S. Bošković

Olimpik je uspješno otvorio drugi dio sezone u Prvoj ligi FBiH.

Vukovi su savladali Slaven sa 2:0 golovima Mojovića i Čizmića.

Olimpik je bolje otvorio meč, prijetio preko Zebe, Mojovića i Osmanovića, da bi u osmoj minuti Mojović matirao golmana gostiju.

U 25. minuti slobodnjak Osmanovića brani Brezičanin. Na isti način pokušao je i Zeba, no Brezičanin se ponovo istakao.

Gosti su u drugom dijelu pokazali da se neće braniti, no teško su dolazili u priliku. Olimpik je imao incijativu, pleo mrežu za drugi pogodak.

Čizmić je u 68. minuti šutirao, no golman gostiju Brezičanin se ponovo istakao.

Pitanje pobjednika mogao je riješiti u 84. minuti Osmanović, no i njegov udarac odbranio je golman gostiju iz Živinica.

U 86. minuti sve je bilo riješeno. Čizmić je pogodio za 2:0 i riješio sve nedoumice.