Uzelac i Osmanović za sigurnu pobjedu Olimpika
Radilo se o derbiju kola, ali definitivno možemo reći da u domaći slavili lakše od očekivanog. Sve je riješeno još u prvom poluvremenu.

Domaći upisali zasluženu pobjedu, sve riješeno u prvom poluvremenu

Samir Mlaćo, foto: T. Hebib

U jednom od derbija 11. kola Prve lige FBiH Olimpik je danas na Otoci savladao Jedinstvo iz Bihaća 2:0, te lakše od očekivanog došao do nova tri boda.

Vukovi su dominirali od samog početka, te jasno pokazali da ih u ovom meču zanimaju samo tri boda.

Incijativa se domaćima isplatila već u 15. minuti kada nakon jednog centaršuta Uzelac glavom matira golmana gostiju Petrovskog.

Nastavili su domaći u istom tempu, pa je u 30. minuti na semaforu pisalo 2:0. Strijelac je bio kapiten Adnan Osmanović.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja. Početak drugog poluvremena nije donio ozbiljne šanse, a Olimpik je i dalje diktirao tempo. U 70. minuti agilni Osmanovć ne uspjeva pogoditi nakon centaršuta Džafića.

Sedam minuta kasnije Jedinstvo prijeti preko Samaradžića, no Bandović lagano brani.

Ostalo je 2:0 i Olimpik se sada nalazi na trećem mjestu sa 22 osvojena boda, dok Jedinstvo zauzima sedmu poziciju sa 17. U narednom kolu Olimpik će u goste TOŠK-u, a Jedinstvo će Pod Borićima ugostiti drugoplasiranu Zvijezdu iz Gradačca.