UŽIVO: Hrvatska nakon penala prošla dalje!

Ko će na megdan Rusiji?

Hrvatska i Danska u ovim trenucima igraju meč osmine finala Svjetskog prvenstva u Nižnji Novgorodu. Pobjednik ovog duela će u četvrtfinalu igrati protiv Rusije.

- Rakitić je odveo Hrvatsku u četvrtfinale! 3:2 nakon penala.

- Jorgensen nije pogodio, nova odbrana Subašića. Hrvati imaju šansu za pobjedu.

- Pivarić je promašio, Schmeichel ponovo brani. Još uvijek je 2:2.

- Subašić brani udarac Schonea!

- Ovaj put Modrić je siguran s bijele tačke za 2:2.

- Krohn-Dehli pogađa, 2:1 za Dance.

- Kramarić je poravnao na 1:1.

- Danci vode sa 1:0, Kjaer je pogodio.

- Schmeichel ponovo, sada je odbranio udarac Badelja. Ostaje 0:0 u penalima!

- Subašić brani udarac Eriksena.

Počela je penal serija!

120' - Izvodit će se penali!

116' - Luka Modrić promašuje penal! Schmeichel je uhvatio loptu!

114' - PENAL za Hrvatsku!

91' Počeo je prvi produžetak!

90+3' - KRAJ UTAKMICE! Tačnije, kraj prvih 90 minuta i sada će se igrati produžeci.

90+2' - Rakitić je silovito šutirao sa distance, ali pored gola.

83' - Perišić je probao glavom nakon ubačaja Pivarića, ali preko gola. Danci su u 73. zaprijetili preko Jorgensena i to je otprilike sve vrijedno spomena u drugom poluvremenu.

70' - Ništa se značajno ne dešava u drugom poluvremenu. Još 20 minuta do novih produžetaka, ako se stvari ne promijene.

46' - Utakmica je nastavljena.

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Možda se više očekivalo od ove utakmice nakon onakvog početka, ali i ovako je bila vrlo dinamična.

38' - Najbolja šansa za Hrvatsku nakon postignutog gola. Modrić je izveo slobodni udarac, a Lovren glavom šutirao malo pokraj gola.

29' - Hrvatska je imala odličnu priliku. Rakitić je šutirao iz daljine, Schmeichel je odbranio ali loše iskontrolisao loptu. Uslijedio je pokušaj Perišića, koji se spetljao i tako je propala prilika za potpuni preokret.

20' - Hrvatski fudbaleri tražili su penal nakon što je Mandžukić pao u šesnaestercu. Nije bilo ni penala, niti se gledao VAR.

4' - GOOOOL! Mandžukić ekspresno vraća stvari na početak! Kakav početak utakmice! Vrsaljko je centrirao, lopta se odbila od Knudsena i došla do Mandžukića koji je pospremio u mrežu.

2' - GOOOOL! Danska je na startu šokirala Hrvate i povela sa 1:0! Strijelac je Jorgensen, iako ovaj gol ide na dušu Subašiću.

1' - Počela je utakmica.

Selektori Hrvatske i Danske, Zlatko Dalić i Age Haraide, odabrali su fudbalere s kojim će započeti ovaj meč.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Hrvatska: Subašić, Vrsaljko, Strinić, Lovren, Vida, Rakitić, Modrić, Brozović, Perišić, Rebić, Mandžukić.

Danska: Schmeichel, Kjaer, Knudsen, Christensen, Jorgensen, Dalsgaard, Delaney, Eriksen, Braithwaite, Poulsen, Cornelius.