Vahid Halilhodžić odmah 'zakucao' igrače Nantesa: "Nisu svjesni ovog čudovišta, poruku su shvatili"
Foto - IMAGO / PRESSE SPORTS

Bh. stručnjak krenuo žestoko

Vahid Halilhodžić odmah 'zakucao' igrače Nantesa: "Nisu svjesni ovog čudovišta, poruku su shvatili"

Midhat Šljivak

Vahid Halilhodžić odmah je uveo pravu diktaturu u ekipi Nantesa. Učinit će sve kako bi u preostalih devet utakmica sačuvao Kanarince u Ligue 1. Već je javno prozvao neke od fudbalera i obećao je žestok rad.

Vahid Halilhodžić je nakon četiri godine pauze ponovo u fudbalu. 73-godišnji bh. stručnjak vratio se u Nantes kako bi svom nekadašnjem klubu pomogao u borbi za opstanak u Ligue 1.

Situacija za Kanarince je veoma teška. Pretposljednji su na tabeli sa samo 17 bodova, pa je vlasnik kluba Waldemar Kita pozvao Halilhodžića kao spas.

"Pokušat ćemo napraviti nešto. Ne bojim se. Cilj je da izborimo opstanak i da napravimo možda nešto i više od toga."

Došao je samo na devet utakmica i potom slijedi konačna penzija

"Ovdje neću ostati. Došao sam samo zbog ovih devet utakmica. Došao sam zbog Nantesa, zbog igrača. Ako ispadnu, izgubit će sav kredibilitet. U početku sam odbio doći, ali ovo je klub koji obožavam. Dolazim da ga pokušam spasiti, iako je to gotovo nemoguća misija."

Oglasi

Nantes je u njemu dobio izuzetno čvrstu ruku. Dobro je poznato da kod Vahe zvijezde ne igraju.

"Sa mnom neće biti lako, radit ćemo žestoko. Neki igrači nisu svjesni velične kluba za koji igraju. Nantes je čudovište, za ovaj klub se zna širom svijeta. Ovaj klub je poseban."

Javno je prozvao napadača Matthisa Ablinea. Poručio mu je kako ne može biti napadač sa četiri gola u sezoni.

"Čuo sam da je dobar igrač, ali je zabio četiri gola. Pitao sam ga koliko je zabio i rekao mi je četiri. Rekao sam mu da sam ja u svoje vrijeme u jednoj utakmici zabijao po četiri. Volim da provociram."

Oglasi

"Razgovarao sam s igračima. Mislim da su dobro primili poruku. Rekao sam im da će izgubiti kredibilitet ako ispadnu i da će imati tri puta manje plate. Sa mnom im neće biti lako, mora da se radi. Vidio sam dosta toga što mi se ne dopada."

"Neki od igrača su se opustili previše. Nisu navikli da pobjeđuju. Oni se boje vlastitog stadiona. Neću obećati ništa osim napornog rada. Već znam ko će na teren protiv Strasbourga i sad radim na taktici."

Na pitanje francuskih novinara kako se snalazi u poslu s obzirom na to da ima 73 godine. Odgovorio ih je sledio.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

"Niste me vidjeli na treningu? Vikao sam da su me čuli do Pariza. Koljena me bole, ali koristim bicikl, radim sklekove. Uradim 30-40 sklekova više od igrača", poručio je legendarni Vahid Halilhodžić.

Debi na klupi Kanarinaca bh. stručnjak imat će u nedjelju 22. marta protiv sjajne ekipe Strasbourga.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najčitanije iz kategorije