Vedo je i sa 35 nezaustavljiv: Ibišević postigao novi gol u pobjedi Herthe

Treći gol u sezoni

Vedad Ibišević nastavlja zabijati golove.

(Foto: EPA)

Iskusni 35-godišnji bh. fudbaler večeras je pogodio za Herthu u domaćoj pobjedi nad Fortunom iz Dusseldorfa od 3:1 u 7. kolu Bundeslige.

Gosti su se u ovom meču prvi radovali. Dosuđen im je penal u 32. minuti meča, a Hennings je precizan za prednost od 0:1.

Međutim, slavlje gostiju je kratko trajalo. Samo pet minuta kasnije Vedad Ibišević u svoj stilu na dodavanje Wolfa pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Do kraja prvog dijela potpuni preokret. U 44. minuti Dilorsun pogađa za 2:1, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

U nastavku Hertha je mnogo bolji tim, a u 62. minuti riješene su sve dileme oko pobjednika. Lukebakio je fantastično uposlio Daridu koji pogađa za 3:1.

Ibišević je na terenu proveo 71. minuti i odigrao je zaista fantastičan meč.