Haskić i Brandao režirali novi trijumf Veleža na pripremama

Savladali GOŠK

Haris Zilić

U Mostaru su pripremnu utakmicu odigrali Velež i GOŠK, a na kraju su slavili Rođeni rezultatom 3:0.

Početak utakmice počeo je u laganom ritmu. Prvih deset minuta se igralo na sredini terena, a onda je Velež prvu pravu priliku pretvorio u pogodak.

Igrala se 15. minuta kada je Haskić iskoristio grešku Gabeljana i pogodio za vodstvo Rođenih od 1:0.

U 24. minuti šansa za GOŠK. Šantić je dobro šutirao, ali sjajno brani Jovičić.

Do kraja prvog poluvremena izdvaja se i pokušaj Zajmovića iz 44. minute, ostalo je 1:0.

Nastavak duela odlično počinje za Velež. Sjajni Haskić u 50. minuti postiže svoj drugi pogodak za vodstvo mostarske ekipe od 2:0.

Sredinom drugog poluvremena dvije dobre šanse za Velež, u prilikama su bili Haskić i Džanković, bez promjene rezultata. U 73. minuti pokušava i Vehabović, golman GOŠK-a je bio siguran.

Do kraja meča Rođeni postižu još jedan pogodak, a strijelac za konačnih 3:0 bio je Brandao u 85. minuti utakmice.