Velež na krilima navijača siguran u Čapljini

Rođeni efikasni, dva pogotka Fajića

Samir Mlaćo

Velež je danas došao do prve pobjede u novoj sezoni Prve lige FBiH. Rođeni su u Čapljini savladali istoimenog domaćina sa 4:1.

Velež je bolje otvorio meč, diktirao tempo igre, ali su domaći poveli pogotkom sa 11 metara. Siguran realizator u 18. minuti bio je Pervan.

Samo dvije minute kasnije novi jedanaesterac, sada za goste. Brandao je siguran i gosti su mogli da slave.

Do kraja prvog poluvremena vrijedi izdvojiti dobru priliku za Velež preko Vehabovića, te za domaće kada je udarac Pervana sjajno odbranio golman Bobić.

U drugom poluvremenu Velež je pokazao mnogo više. Igrala se 59. minuta kada Fajić lijepo prima loptu i majstorski pogađa uz stativu.

U 74. minuti ponovo je na djelu sjajni Fajić. Cvijanović ubacuje, a iskusni napadač glavom matira Trifkovića i bilo je jasno da će tri boda put Mostara.

Do kraja susreta Velež dolazi do četvrtog pogotka, a strijelac je bio Mujezinović.

Prva liga FBiH, 1. kolo:

HNK Čapljina - FK Velež 1:4

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

HNK Čapljina: Trifković, Jović, Mustafić, Vranjić, Pervan, Zubac, Tipurić, Cvitković, Hrvanović, Jazvin, Rodin.

FK Velež: Bobić, Mešanović, Zvonić, Mujezinović, Ćosić, Behram, Fajić, Brandao, Kuduzović, Ferreyra, Vehabović.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Velež Moje Teme

velez mo
BRAVO IBRO,BRAVO MOMCI,IDEMO OVAKO DO KRAJA.MOSTAR U SRCU VELEZ DO GROBA
48 5
velez mo
Duda tek je pocetak,pritisak rezultata,pritisak na igracima ovo je odlicno sve ce to doci na svoje,bitna su tri boda